Udostępnij wpis na:

JA, CZŁOWIEK

Każdy z nas potrafi obsługiwać przynajmniej kilka urządzeń. Komputer, pralka, auto. Czytamy instrukcję obsługi, uczestniczymy w kursach przygotowawczych lub rozmawiamy z przyjacielem o tym, jak też to działa.

Jednocześnie bardzo często nie dajemy sobie szansy na poznanie samych siebie. Jak działa mój umysł? Dlaczego zachowuję się tak, a nie inaczej w określonych sytuacjach? Gdzie znajduje się moja wątroba lub trzustka? Pytania o rzeczy najbliższe stawiamy rzadko albo wcale. Tymczasem dla naszego dobrego samopoczucia ważne jest właśnie to, jak siebie postrzegamy, czy akceptujemy swoje słabości, czy potrafimy cieszyć się drobnymi sukcesami, ważne jest zrozumienie, dlaczego w moim życiu tak się rzeczy mają. Instrukcja obsługi samego siebie jest na wyciągnięcie ręki.

Planujemy cykliczne warsztaty wychodzące naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka: jak radzić sobie z silnymi emocjami, czy wiem kim jestem oraz czy znam swoją wartość, co zrobić z wewnętrznym głosem, który wciąż mnie krytykuje, czy umiem stawiać granice, i wiele innych, potrzebnych do dobrego życia umiejętności intra- i interpersonalnych – to nasza idee fixe. Chcemy, aby człowiek otoczony wszystkimi ważnymi i potrzebnymi nowinkami technicznymi jednocześnie uświadomił sobie jak złożoną i niezwykłą jest istotą.

 

O RELACJACH

Relacje. Miłość, przyjaźń, oddanie, poświęcenie. Napisano na ten temat całe tomy, ponieważ są to jedne z najważniejszych potrzeb ludzi. Dzięki nim czujemy się bezpieczni, akceptowani, nasze działania nabierają sensu, wartości. W dzisiejszym zindustrializowanym świecie, w przestrzeni informacyjnej dostępnej jak nigdy dotąd, w błyskawicznej komunikacji, z jakiegoś powodu czujemy się coraz bardziej samotni i wyobcowani. Bliskość drugiego człowieka staje się towarem deficytowym.

Czym są relacje, jak działają, co zrobić dla ich ulepszenia, jak rozumieć drugiego człowieka – te i wiele innych kwestii mamy zamiar poruszać na wszelkiego typu warsztatach, zarówno studyjnych, jak i terenowych. Chcemy też współuczestniczyć w budowaniu zerwanych więzi, inicjując różnego rodaju wspólne działania i wydarzenia.

 

UZALEŻNIENIA

Dzisiejszy świat przepełniony jest różnego rodzaju uzależnieniami. Prawie każdy zna kogoś, kto sięga po alkohol, narkotyki i inne substancje. Co krok zobaczyć można osoby uzależnione od telefonów komórkowych i internetu. W naszych działaniach zamierzamy zająć się profilaktyką, ale również stworzyć sieć grup pomocy dla tych, którzy zechcą poradzić sobie z tego rodzaju problemami.

 

ROZWÓJ CZŁOWIEKA

Mamy przywilej znać wiele osób, które żyją w niezwykły sposób. Zajmują się różnymi dziedzinami, ale łączy je wspólny motyw – samorealizacja, samorozwój, wierność swoim poglądom. Pragniemy wykorzystać te wspaniałe znajomości, aby pokazać ludziom ich idee, doprowadzić do spotkania, które dla jednych będzie okazją podzielenia się swoimi pasjami, dla innych miejscem czerpania inspiracji i nauki.

 


Udostępnij wpis na: