Udostępnij wpis na:

i nie tylko lokalnie

Siedziba Fundacji Nexus mieści się w Olsztynie, stolicy Warmii i Mazur.

Z tego powodu podczas codziennej działalności mamy przede wszystkim do czynienia z przyrodą Warmii i Mazur. To miejscowa przyroda najbardziej oddziałuje na nasze zmysły, bo z nią jesteśmy w kontakcie regularnie. Szczególnie istotne jest dla nas zachęcanie mieszkańców miasta do współpracy przy tworzeniu przestrzeni harmonijnego współistnienia ludzi i przyrody.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że środowisko przyrodnicze w najbliższym otoczeniu każdego z nas podlega wpływom różnych czynników spoza naszego regionu

To, co robimy w lokalnej przestrzeni, ma wpływ na rzeczywistość w bezpośrednim sąsiedztwie, ale wywiera presję na świat natury pobliskich regionów oraz terytoriów położonych w stosunkowo dużej odległości. Sami z kolei podlegamy efektom działań, które mają miejsce nie tylko na niedalekich terenach, ale nawet w odległych krajach.

Dlatego, choć  zgadzamy się z powiedzeniem „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, to jednak specyfika czasów, w których przyszło nam żyć, skłania ku temu, by angażować się w działania na całym świecie.


Udostępnij wpis na: